Založ si blog

. . . aby slušnosť nebola slabosť

 

 

Na každom kroku sa snažíme propagovať slušnosť. Bohužiaľ, v každodennej praxi sa presviedčame s faktami, že slušní ľudia sú často považovaní za slabochov.

 

Dravý  život v konkrétnej praxi  dokazuje, že tzv. silní jedinci sa prejavujú v živote

ako úspešní, keď svojou drzosťou preukazujú svoju jedinečnosť.

 

Mnohí z nás na konkrétnych príkladoch by sme vedeli dokumentovať takéto činy jednotlivcov.

 

Preto nečudo, keď slušným občanom prejde trpezlivosť a vo svojom okolí prestanú svojou slušnosťou byť slabochmi.

 

Požiadavka dodržiavania základných pravidiel medziľudských vzťahov zo strany slušných občanov je naraz považovaná za drzosť. Pritom nespomínam aj právne upravené vzťahy.

 

Takže, konečne sa správajme všetci spravodlivo každý deň a nepovažujme slušných ľudí za drzých, keď slušnosť a spravodlivosť požadujú navzájom medzi sebou.

 

Tri kaštiele, klenoty mestskej časti Košice – Barca

20.01.2021

V južnej časti veľkých Košíc v pôvodnej obci Barca sa okrem vzácnych archeologických nálezov nachádzajú aj tri kaštiele, ktoré sú ozdobou tejto mestskej časti . Zichyho kaštieľ : Terajší úrad Mestskej časti Košice – Barca sídli v kaštieli, v ktorom pôvodne pred jeho predajom štátu pre Gazdinskú školu sídlila rodina Zichyovcov. Barčianska vetva rodu [...]

Na oblohe sa objaví “ vianočná hviezda „

11.12.2020

Dve najväčšie planéty našej slnečnej sústavy sú teraz veľmi blízko pri sebe a tesne pred sviatkami sa z nich takmer po 400 rokoch stane jeden super jasný bod svetla. Pre netrpezlivých pozorovateľov našej oblohy je tu ešte jedno nočné prekvapenie. Nebo zaplní v dňoch od 11. do 17. decembra jeden z najkrajších meteorických rojov. Aspoň niečo [...]

Vtáky našich záhrad

25.11.2020

V súčasnom období je zvlášť zaujímavé obdobie na pozorovanie malých obyvateľov našich záhrad, ktorí svojim spevom zjemňujú toto nepriaznivé obdobie, ktoré nám nepriaznivo ovplyvňujú často aj primitívne spory na našej politickej scéne. Tak , ako sa staráme o našich malých operencov nemali by sme podceňovať ani aktuálne proti epidemické opatrenia [...]

dve percentá dane, Pravda, 2%

Pre náš Tomášov

04.03.2021 00:40

Sme komunitné spoločenstvo, ktoré sa zameriava na kultúrne, športové, náučné, charitatívne podujatia za účelom spestrenia života obyvateľov obce Tomášov a i.

Spolok Martina Rázusa

Občianske združenie Spolok Martina Rázusa

04.03.2021 00:31

Propagujeme dedičstvo duchovnej, umeleckej i politickej práce Martina Rázusa a ďalších osobností, preniknutej demokratickým, humanistickým, etickým posolstvom.

dve percentá dane, Pravda, 2%

PLAMIENOK n.o.

04.03.2021 00:30

PLAMIENOK je nezisková organizácia, ktorá bezplatne poskytuje nevyliečiteľne chorým a zomierajúcim deťom domácu paliatívnu liečbu a starostlivosť.

Turčianske Venuše

Turčianske Venuše

04.03.2021 00:25

Sme občianske združenie, ktoré pomáha ženám po onkologickom ochorení prsníka.

Ladislav Falat

Bádateľ fakt súčasných i minulých

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 193786x
Priemerná čítanosť článkov: 9689x

Autor blogu

Kategórie